ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО СВЕТОТ НА МЕБЕЊЕТО НА ДОМОТ И СПЦ КАТ

ОПРЕМЕНИМЕ СО КОМПЛЕТ ИНДУСТРИСКИ ЛАНџир, ОД МАТЕРИЈАЛ ДО АКЦЕСОР до ПРОИЗВОДСТВО.

ЗОШТО ДА ОДБЕРЕТЕ НАС

Секој производ е вкоренет во децениското стекнато знаење и тренд во производството. Интегрирањето на уметноста и иновациите ни помага да го лансираме неверојатниот производ.

  • КРЕДИБИЛИТЕТ

    Како државно претпријатие, камен-темелникот на бизнисот е кредибилитетот на владата, додека екстремно силната акционерска структура ја гарантира конкурентноста на обезбедените суровини.

  • НАЈШИРОК ИЗБОР

    CNCCC нуди широк избор на мебел за дом и спц под во шема, бои и завршница за да се задоволат различните барања, за да одговараат на секој стил по цени кои одговараат на различен буџет.

  • НАЈДОБАР ПЕРФОРМАНСКИ И ЕКО-пријателски

    Нашите производи ги задоволуваат најстрогите еколошки стандарди, без штетни хемикалии, неформалдехид, исто така вистинско чувство за еко-пријателски. додека има одлични перформанси.

ПОПУЛАРНО

НАШИТЕ ПРОИЗВОДИ

Нудиме средно и високо опремување на домот од луксузни завеси до термални завеси, а подот од спц, OEM и ODM е прифатлив.

специјализирана за производство на мебел за дом и подови од Spc.

КОИ СМЕ НИЕ

China National Chemical Construction Zhejiang Company (CNCCCZJ) е основана во 1993 година, а акционерите ги вклучуваат: Sinochem Group (најголемата хемиска група во Кина) и China National Offshore Oil Group (третата по големина нафтена компанија), сите рангирани меѓу првите 100 компании во светот. Десетте години по 2001 година, ние сме главен производител на хемиски влакна и поливинил хлорид (ПВЦ) во Кина, нашите производи широко се користат во текстил и апликации за мебел како што се ткаенина, завеса, перница, постелнина, тепих итн, исто така широко користени во еластични подови како што се подот Spc, Wpc подот, платформите итн. Од 2012-2016 година, постепено се опремивме со целосен индустриски синџир за ОПЕРЕЊЕ НА ДОМОТ од хемиски влакна до ткаенина до готови производи, ние дури и конкретно произведуваме дупчица и столбови за завеси за да го обезбедиме квалитетот на готов производ.Во 2017 година ја поставивме првата производствена линија за Spc подови. Во 2019 година ја завршивме инсталацијата на шестата високофреквентна машина за истиснување. нашето годишно производство за подот Spc надминува 70 милиони SQ FT. Во 2020 година, нашите производи се испорачуваат во градежниот проект на Азиските игри 2022 година. Инвестиравме 20 милиони УСД во постројки и опрема во последната деценија, зголемувајќи го и проширувајќи го нашето портфолио на производи за да обезбедиме додадена вредност за нашите клиенти.

Оставете ја вашата порака